Kadın girişimciler e-ticaret zirvesinde buluşuyor

E-ticaret sektöründe parlamaya hazır kadın girişimciler, 5 Mart Salı günü “E-Ticaret Karnavalı’nda” Sheraton İstanbul Ataköy Hotel ev sahipliğinde buluşuyor. Etkinlik, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bakırköy Şubesi ile AHORAS iş birliğiyle, kadın girişimcilerin deneyimlerini paylaşmalarına, işbirlikleri kurmalarına ve sektör liderleriyle tanışarak kadın girişimciliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

KADINLAR BU PASTADAN DAHA FAZLA PAY ALMALI

E-Ticaret Karnavalı hakkında bilgiler verenAHORAS CEO’su Serkan Koçak, dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın e-ticaret üzerinden alışveriş yaptığı bir dönemde, kadın girişimcilerin bu büyük pastadan daha fazla pay almalarını sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Yeni girişimcilerin başarısız olmasının en büyük nedenlerinin finansal okuryazarlık ve pazarlama eksikliğidir. Biz de etkinliğimizi “paylaşım, sinerji, eğitim ve yatırım” olmak üzere 4 ana tema üzerine kurduk. Bu etkinlik ile birlikte kadın girişimci adaylarına, Türkiye’de ve globalde bu işin aslında zor olmadığını ve çok büyük yatırımlar olmadan da yapılabileceğini göstermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

DEPREMDE YIKILAN ALTI GÜNLÜK ŞİRKETİ AYAĞA KALDIRDI

Etkinliğin konuşmacıları arasında, 6 günlük şirketi depremde yıkılan girişimci Munch Chocolate’ı kurucusu Elif Çelik, Kiralarsın Kurucu Ortağı Başak Baykan, Marmara Üniversitesi STK Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Esra Yüksel Acı, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Şebnem Burnaz ve Unicorn olma yolunda ilerleyen Usersdot Kurucu ve CEO’su Şevin Ballıktaş gibi isimler bulunuyor.

Etkinlik kapsamında, Zekeriya Ateş “Kadın Girişimciler İçin E-ticarette Başarı Haritası” konu başlığı ile e-ticaret ve e-ihracatın artık daha kolay yapılabileceğini anlatacak. Cihan Hatipoğlu, yeni kurduğu Exit Projects firması ile hayal kurmanın ve vazgeçmemenin önemini renkli videolarla paylaşacak. Etkinliğin sunuculuğunu üstlenecek olan Hatipoğlu, Türkiye’de ilk defa denenecek yeni nesil sunuculuğu ile zirveyi karnaval havasına taşıyacak.

Etkinlik çerçevesinde aynı zamanda, eş zamanlı olarak iki uzman psikolog eşliğinde cesaret workshopları da düzenlenecek. Bu etkinlik, girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için ihtiyaç duydukları yatırımcıya ulaşmalarına destek olacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x