Çinli BYD’nin süper elektrikli otomobili 236 bin dolara satışta

Çinli elektrikli araç üreticisi BYD, son modeli YANGWANG U9’u piyasaya sürdü. Bu elektrikli süper otomobil, 1.300 beygir gücü ve 1680 Nm tork ile dikkat çekiyor. U9, 236 bin dolar (7 milyon 369 bin TL) başlangıç fiyatıyla tüketicilere sunuluyor.

DÖRT BAĞIMSIZ ELEKTRİK MOTORLU

BYD’nin gelişmiş DiSus-X Akıllı Gövde Kontrol Sistemi ile donatılan U9, farklı sürüş koşullarına göre ayarlanabilen bir süspansiyon sistemine sahip. Aracın performansı, dört bağımsız elektrik motorundan güç alan e4 platformu sayesinde sağlanıyor. Bu platform, U9’a hem hızlı hem de manevra kabiliyeti yüksek bir sürüş deneyimi sunuyor.

HEM GÜVENLİ HEM LÜKS

YANGWANG U9, Süper Karbon-fiber Kabin ve yeni nesil CTB teknolojisi ile donatılmıştır. Bu özellikler, aracın yolcularını her türlü durumda koruma altına alırken, olağanüstü burulma sertliği ve üstün mukavemet sağlıyor. U9 ayrıca, 5G çipleriyle desteklenen DiLink150 platformu üzerinden kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi sunar ve pist sürüşüne meraklı sürücüler için özel bir pist sürüş asistanına sahiptir.

SAATTE 100 KM HIZA 2.36 SANİYEDE ULAŞIYOR

BYD YANGWANG U9, 309 km/s maksimum hıza ulaşabilir ve sadece 2.36 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilir. Yoğun kullanım koşullarında bile performansından ödün vermeyen araç, gelişmiş bir termal yönetim sistemine ve 500 kW hızlı şarj sistemine sahiptir. Başlangıç fiyatı 236 bin dolar olan YANGWANG U9, performans ve lüks arayan sürücüler için çekici bir seçenek sunmaktadır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x